sadsad x
asdasd
Toplam 8 ürün görüntüleniyor.
Sıralama seçin
Tükenenleri Gösterme

Çift Kişilik Alez

Alez, koruyucu yatak örtüsüdür fakat çarşaf olarak düşünülmemelidir. Alezin üstüne çarşaf serilerek yatağın korunması amaçlanır. Tek kişilik ve çift kişilik alez olmak üzere çeşitleri mevcuttur. Alez, yatakların çabuk kirlenmemesi için tasarlanmıştır. Bu tasarım kirlenmeyi önlerken aynı zamanda sıvıyı da yatağa geçirmeden yatağı korur. Tek kişilik yataklar ve çift kişilik yataklar için birçok çeşidi bulunmaktadır.

Alez, çocuklu evlerin de kurtarıcısı haline gelmiştir. Küçük çocukların yattığı yataklarda oluşabilecek kazaları önlemek için kullanılabilir. Yetişkinler içinde alez kurtarıcı bir üründür. Ter ve kir gibi durumların yatağa geçmesini önlerken, çarşafın yataktan kaymamasını da sağlar. Alezler tek başlarına yıkanabilecekleri gibi diğer beyaz çamaşırlarla da makineye atılabilir.

Alezleri yatağa sabitlemek için, dört köşesinde bulunan lastikleri yatağınızın köşelerine denk gelecek şekilde geçirmeniz yetecektir. Bu şekilde hem çarşafların kaymasını engelleyebilirsiniz hem de alez yatağa sıkıca geçirildiği için alezin kaymasını engelleyebilirsiniz. Üzerine çarşaf serip kullanmaya başlayabilirsiniz.

Yatak fiyatlarının çok yüksek olduğu düşünülürse, senede bir kez değiştirilen alezler sayesinde yeni yatak alımları da engellenebilir. Bu şekilde yılda bir kez yeni alez değişimi yatak eskimelerine izin vermez. Ayrıca alezle direkt temas edip uyumak tavsiye edilmez. Üzerine mutlaka çarşaf serilmesi gerekmektedir.

Çift Kişilik Alez Fiyatları

Alez fiyatları; boyutlarına, çeşitlerine ve modellerine göre değişmektedir. Markaların kullandığı materyallere göre fiyatlandırmalar değişiklik göstermektedir. Her markanın kullandığı materyal, materyallerin ise bazı özellikleri ücret skalasını belirler. Her bütçeye uygun alez bulmak ise mümkündür. Çift kişilik alez fiyatları tek kişiliklere göre farklılık gösterecektir.

Kaliteli bir alez almak yatak ömrünü uzatacağı gibi yatağınızı temiz tutacaktır. Yatak deformasyonlarını önleyecek gece terlemelerini yatağınıza geçirmeyecektir. Yılda bir veya iki yılda bir alınan bu alezleri ev tekstili üreten ve satan mağazalarda bulabilirsiniz.

Çift Kişilik Alez Modelleri

Kullanıcıların ihtiyaçları doğrultusunda alez üretimi yapan ev tekstili yapan markalar birçok tek kişilik ve çift kişilik alez modelleri üretmektedir. Alezler, su geçirmez ve kapitoneli olarak iki gruba ayırmak mümkündür.

Kapitoneli alezler standart bir kullanım için uygun olmakla birlikte pamuklu kumaştan üretilir. Mikropların ve bakterin üremesine engel olduğu gibi kaliteli bir uykuyu her birey için sunmaktadır. Kanserojen madde içermeyen kapitoneli alez modellerini hem çocuğunuzun yatağında hem de yetişkinlerin yataklarında rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Çeşitli sıvılardan yatağı koruyan alzeler ise, sıvı geçirmez alez olarak karşımıza çıkar. Bu alezler yatağı ter ve her türlü sıvıdan koruyacağı için yatağınıza bir zarar gelmeyecektir. Böylece yatağınızda deformasyon gibi etkenlere rastlamayacaksınız. Sıvı geçirmez alez çeşitleri aynı zamanda deliklidir. Bu delikler yatağın hava almasını sağlar.

Sıvı geçirmeyen alezlerin temizliği de oldukça basittir. Yün, pamuk ve kaz tüyü tercihleriyle birçok alez çeşidine ulaşabilirsiniz. Hava alan bu alezler sayesinde yazın terletmez ve kışın üşütmez bir yapıya sahiptirler. Her anlamda kullanışlı alez modelleri için ev tekstil grubu mağaza ve markalardan bilgi alabilirsiniz.

Yatak Koruyucu Çift Kişilik Alez

Uyku ve yatak konforu beden için çok önemlidir. Satın alacağınız ve kullanacağınız alez yatağınız ile uyumlu olmalıdır. Yatakta çarşafın kayması sizi rahatsız edecektir. Tek kişilik ve çift kişilik yataklarda standart boylarda alezler her zaman uyum gösterecektir. Yatak koruyucu çift kişilik alez yatağınızın boyuna göre olduğu takdirde kayma yapmayacaktır. Yumuşak dolgulu ve kalın alezler uykunuzu da kaliteli hale getirecektir.

Sıvı geçirmez alezler yazın terlediğinizde yatağınıza su geçirmeyecek, delikli yüzeyleri ile birlikte yatağınızın hava almasını sağlayacaktır. %100 pamuktan üretilen bazı alez çeşitleri çarşaf gerektirmediği gibi yatağınızı da tam saracaktır. Ayrıca alerji yapmayan %100 pamuklu alezleri çocuklarınız ve bebekleriniz için de gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.