sadsad x
asdasd
Toplam 30 ürün görüntüleniyor.
Sıralama seçin
Tükenenleri Gösterme

Bornoz

Bornoz bir nevi havludur. Vücut banyo sonrası ıslak kaldığı için kurulanmaya ihtiyaç duyar. Havlu yerine bütün vücudumuzu kaplayan ve örten dokunmuş veya örülmüş giysi olarak da tanımlanabilir. Bornoz kumaşının cinsine göre suyu çabuk emmektedir. Beyaz olabileceği gibi her renkte, her baskıda üretimleri yapılmaktadır. Oldukça fazla kumaş çeşidinden üretilmektedir. Bunlardan bazıları,

  • Kadife havlu bornoz,
  • Bambu karışımlı olan bornoz,
  • Organik pamuk ve %100 bukleli pamuk bornozdur.

Her kumaş türünün farklı özellikleri bulunmaktadır. Kiminin su emiciliği fazla iken kimisinin azdır. Çevre dostu olan, koku giderici olan, anti bakteriyel gibi bornozun kalitesini belirleyen unsurlar vardır. Havlu ile üretimleri aynıdır. Havlular üretimde hangi aşamadan geçiyorsa bornozlar da o aşamalardan geçmektedir. Hammadde ipliktir. İplikler sarılır, daha sonra boyanır ve son aşamada dikilir. Üretiminde bazı maddeler kullanılmaktadır. Bunlar silikon, enzim, hidrofil ile türbangtır.

Bornoz Fiyatları

Banyo sonrasında vücudun üşümemesi için bornozlar oldukça önemlidir. Her zevke hitap eden istenilen kalitede birçok model bulunmaktadır. Geniş formlu olan bu ürünler vücudu sarmaktadır. Kapüşonlu ve cepli modelleri daha çok tercih edilmektedir. Vücudun sağlıklı kalmasını da sağlayan bornozlar çamaşır makinelerinde de kolayca yıkanabilmektedir. Kaliteli ve hijyenik kumaşlara sahip olan bornozlar yumuşak olmaları nedeniyle ciltte tahriş yapmazlar. Konforlu bir banyo sonrası tecrübe sunar.

Bornoz fiyatları birkaç etmene bağlı olarak değişmektedir. Kendi içinde fiyatlandırma mevcuttur. Bornozun boyutları ile havlunun türü fiyatları direk etkilemektedir. Kullanılan kumaş türü, tek veya set halinde mi olacağına göre farklı fiyatlandırmaları bulunmaktadır. Ekonomik fiyatlarla kaliteli ürünler bulunmaktadır. Zevkinize ve ihtiyacınıza göre bütçenize uygun fiyatlarla satın alınabilir. Set halinde satılanlar özel tasarım üretimlerinin fiyatlarına göre daha ekonomik olabilmektedir.

Peştamal Bornoz

Peştamal genellikle ince dokusu ile belden aşağısını örten bir kumaş türüdür. Peştamal geçmişten gelen bir geleneğimizdir. Özellikle hamamlarda kullanılmaktadır. Kadınlar daha fazla rağbet etmektedir. Kullanım amacına göre birçok farklı türleri bulunmaktadır. Hamamlarda, saunalarda, havuzlarda daha çok kullanılmasına rağmen peştamal bornoz artık evlerde de sıklıkla giyilmektedir. Son yıllarda bu türlerine ilgi oldukça artmıştır.

Ev içerisinde farklı renk ve desenlerde üretilen modelleri kullanılmaktadır. Bu bornozun en büyük özelliği kumaşından dolayı daha çabuk kurumasıdır. Özellikle yaz günleri alınan duş ve banyo sonrasında vücudu serin tutmaktadır. Ülkemiz tekstil bakımından oldukça ileri seviyededir. Bu nedenle farklı tasarım ve modeller kaliteli ve ucuzdur. Yerli özellikle yabancı turistlerin oldukça rağbet ettiği peştamallar her evin ihtiyacı olmuştur.

Bornoz Takımı

Bornoz kolay kullanım olanağını sunmaktadır. Evde çocuk var ise soğuk kış günlerinde vücudu sarması ile çabuk hastalanmayı önleyecektir. Parça parça satıldığı gibi takım yani set halinde de üretilip satılmaktadır. Set halinde satılan bornoz takımı pratik kullanmaya daha uygundur. Birden fazla seçenek mevcuttur. Tekli setler olduğu gibi aile boyu takımlar da mevcuttur. Bu setlerde bulunan ürünler modellere göre farklılık göstermektedir.

Kimisinde el havlusu, yüz havlusu bulunurken kiminde saç havlusu, boy havlusu gibi ürünler takımların içinde yerlerini almışlardır. Birçok model bulunmaktadır. Sade ve şık tasarımları mevcuttur. Geniş bir kullanıma sahip olmak için bu takımlar tercih edilmektedir. Hem kadın hem de erkek için bir arada bulunan setler vardır.

Birden fazla bornoz satın almaya karar verdiğinizde set halinde almanız sizin avantajınız olacaktır. Daha ekonomik fiyatlarla satılan takımlar her zevke hitap etmektedir. Uzun yıllar yıpranmadan kullanacağınız bornozlar banyodaki yerlerini almayı beklemektedirler. Sektörde ihtiyacınıza yanıt veren bornozu ekonomik fiyatlarla alacağınıza emin olabilirsiniz.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.